cerotene ایران برخورد ایرانی پاکستان

cerotene: ایران برخورد ایرانی پاکستان پاکستان سیستان و بلوچستان فرمانده انتظامی استان درگیری

گت بلاگز اصفهان حال و هوای انتخابات دراصفهان

امسال در استان اصفهان چهار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه و عشایر، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری برگزار می شود.

حال و هوای انتخابات دراصفهان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،همزمان با فرارسیدن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ، شور و شوق اتنخابات فضای کشور را دربر گرفته هست. نامزدهای انتخابات مشخص شده است و مردم با بصیرت و انقلابی این دیار کهن با دقت و تدبیر در حال رصد کردن تبلیغات و برنامه های کاندیدها هستند.

اهمیت این انتخابات تا جایی است که مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند: من به دست اندركاران انتخابات توصيه كرده ام كه بايد قانون به شدت رعايت شود و همه بايد الزامات قانوني را بپذيرند و تسليم قانون باشند.بايد مراقب بود به كسي ظلم نشود و در برابر حق مردم نيز تضييع نشود و با لحاظ قانون بايد رعايت كرد كه افراد ناصالح معرفي نشوند و انسان هاي صالح هم از حقوق خود محروم نشوند.كساني كه به نحوي دست اندركار انتخابات اعم از سياستگذاري، اجرا و موارد ديگر هستند بايد با توجه به اهميت حضور مردم، وظيفه خود را انجام دهند“.

فضای کلانشهر اصفهان هم از این قاعده مستثنی نیست و با تشکیل ستاد انتخاباتی نامزدها، فضای پویا و پر شوری در میان شهروندان به وجود امده هست. همه جا سخن از انتخابات هست، تاکسی ، اتوبوس و حتی دورهمی دوستانه مردم در کنار زاینده رود که این روزها با جاری شدن آب در آن، طراوت شهر چند برابر شده است و فضای اطراف رودخانه مملو از شهروندان و گردشگران است.

حال و هوای انتخابات دراصفهان

حفظ امنیت و آرامش شهر در وقت انتخابات ، امری است که همواره مدیران و مسئولان در پی برقرار نمودن آن هستند، برنامه ریزی هوشمندانه و اصولی جهت داشتن انتخاباتی سالم می تواند فضای پرشور همراه با امنیت وآرامش را جهت شهروندان رقم بزند و این عنوان نیازمند همکاری شهروندان با مسئولان هست. مردم اصفهان با بلوغ بالای سیاسی خود با امید به پای صندوق های رای خواهند رفت و حماسه دیگری را خلق می کنند.

برای اگاهی زیاد از فضای انتخاباتی استان اصفهان به سراغ استاندار اصفهان رفتیم و گفتگویی در این باره انجام دادیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همه انتخابات ها مهم هست، گفت: بعضی از این انتخابات ها از اهمیت خاص ای برخوردار است و امسال در استان اصفهان چهار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه و عشایر، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری برگزار می شود و در مجموع بالغ بر ۷۰ هزار نفر در استان درگیر برگزاری انتخابات خواهند بود.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه در این انتخابات مدیریت ۴ ساله کشور و حکومت های محلی مشخص خواهد شد، افزود: این انتخابات هم از بعد تعدد و تکثر و حجم کاری و هم از بعد اثرگذاری اهمیت بالایی دارد و بسیار حساس است.

امسال در استان اصفهان چهار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه و عشایر، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی جزء مراجع چهارگانه ای است که باید پاسخگوی استعلامات باشد، گفت: امنیت و آرامشی که از اکنون تا روز انتخابات و بعد از آن باید حاکم باشد وظیفه ی مهم نیروی انتظامی است به طوریکه فقط جهت صندوق های رای حدود ۱۱ هزار نفر از نیروهای انتظامی در استان آینده نگری شده است است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: مقام معظم رهبری روی ۴ محور ابهت و شکوه، امنیت و آرامش، سلامت انتخابات و وحدت بخش بودن و انسجام آن تاکید دارند و از این موارد امنیت و آرامش از وظایف نیروی انتظامی است و به همین علت نیز ستاد امنیت انتخابات تشکیل شده است است.

زرگرپور با بیان اینکه پرسنل نیروی انتظامی جان خود را جهت حفظ امنیت و آرامش مردم کف دست خود گذشته اند، به فعالیت های فرهنگی نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: اگر قرار است در کشور مبحث خیرین امنیت ساز شکل بگیرد ، قطعا هیچ جایی مثل اصفهان ، ظرفیت این کار را نخواهد داشت و این عنوان به فرمانده ی نیروی انتظامی کشور هم ارائه گردیده است.

برگزاری انتخابات شوراهای شهر و دِه هم در استان اصفهان از اهمیت خاص ای برخوردار هست، آیا که مردم از طریق این نمایندگان می توانند درخواست ها و پرسشها خود را مطرح کرده و به گوش مسئولان بزرگ دولت برسانند.

تعداد کل کرسی های شوراهای اسلامی شهر و روستای استان اصفهان 3 هزار و 861 کرسی است که از این تعداد، 571 کرسی متعلق به شوراهای اسلامی شهرها و سه هزار و 290 کرسی متعلق به شوراهای روستایی استان است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان در این باره گفت: 8 هزار و 794 نفر داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان اصفهان به وسیله هیئت های نظارت بر این انتخابات در شهرستان های استان احزار صلاحیت شدند.

حال و هوای انتخابات دراصفهان

احمدرضا ضیایی، تعداد کل داوطلبان عضویت شده است جهت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه در استان اصفهان را 10 هزار و 989 نفر اعلام کرد و افزود: از این آمار، چهار هزار و 504 داوطلب جهت انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و 6 هزار و 485 نفر جهت انتخابات شوراهای روستاهای استان عضویت کردند.

وی اضافه کرد: 363 نفر از این افراد که 215 نفر آنها مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و 148 نفر مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای استان بود، انصراف دادند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان اظهارکرد: هیئت های اجرایی شهرستان های استان صلاحیت 10 هزار و 140 نفر را احراز کرده بودند که بعد از بررسی در هیئت های نظارت شهرستان های استان این آمار به هشت هزار و 794 نفر کم کردن یافت.

وی افزود: هیئت نظارت استان ( انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا)، بعد از پیگیری و بررسی شکایت این داوطلبان، نظر خود را 17 اردیبهشت به فرماندارهای اصفهان اعلام خواهد کرد.

امسال در استان اصفهان چهار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه و عشایر، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری برگزار می شود.

در شرایط کنونی که استکبار جهانی به خصوص آمریکا با همکاری بعضی کشورهای منطقه در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی هست، به طورقطع حضور گسترده مردم همچون گذشته در پای صندوق های رای، نقش بسزایی در شکست توطئه ها و یاس دشمن های نظام اسلامی ایفا می کند.

مراقب باشیم در انتخابات از سیره و سنت نبوی عدول نکنیم و از شایعه پراکنی و هتک حرمت و بد اخلاقی انتخاباتی بپرهیزیم و این درسی است که باید از مکتب پیامبر(ص) بیاموزیم.

نکته ای که همواره باید به آن توجه داشت این است که بی تفاوتی نسبت به حضور در انتخابات، تاثیر منفی بر آینده کشور عزیزمان ایران اسلامی خواهد داشت. وحدت و انسجام، یکدلی و حضور پرشور، بیت الغزل انتخابات است و همه باید جهت حضور پرشور در این آزمون، تلاش کنیم.


حال و هوای انتخابات دراصفهان

گزارش از سولماز محمدی


انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: امنیت | اسلامی | اصفهان | انتظامی | انتخابات | ستاد انتخابات | نیروی انتظامی | انتخابات شوراها | مجلس شورای اسلامی | پنجمین دوره انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری

حال و هوای انتخابات دراصفهان

حال و هوای انتخابات دراصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog